Ndihmoni, shoku im eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Permbajtje

Autorja jone anonime besonte se ajo age kishte gjetur dashurine age saj te madhe. Por me pas nje mik elizabeth zbuloi partnerin e saj ne Tinder snapsext Co je to. Tani ajo pyet veten: Quand silleni kur partneri qe doni dhe nuk doni te humbni regjistrohet fshehurazi ne nje aplikacion takimesh?

Mbaj mend kohen kur gjithcka ishte akoma mire midis nesh. Ne takimin tone te pare. Nje takim romantik ne Rhein. Ai me kishte ftuar ne nje piknik. Pra, shume klasik: me personally nje batanije komode, shporte me xunkth – te cilen ai me personally siguri elizabeth bleu me shume -, vere dhe djathe. Ne you ulem prane njeri-tjetrit per ore te tera, vetem duke biseduar dhe qeshur. Keni zbrazur shishen. Vezhgoi anijet. Derisa me puthi. Isha ne rene nente.

Sot shume njerez njihen me njeri-tjetrin permes aplikacioneve per takime

Ne you njohem permes miqve. Age di qe eshte elizabeth modes se vjeter keto dite. Sot pothuajse te gjithe njihen myself njeri-tjetrin permes internetit, permes aplikacioneve per takime etj. Me vjen mire qe ishte thjesht nje rastesi per ne. Asnje prej nesh nuk kishte menduar te ishte ne nje marredhenie ne ate kohe. Askush nuk elizabeth kishte pare seriozisht. Por ne ishim te lire ne zemrat tona dhe vetem funksionoi.

Une isha personi me i lumtur ne entire world, kjo nuk eshte ekzagjerim. Nje njeri kaq i dashur, we kuptueshem, i cili, gjithsesi, jo gjithmone me fliste – edhe nje pule e verber gjen nje kokerr.

Ne jemi nje cift per nje habite elizabeth gjysme. Pastaj tre jave me pare nje mik me thirri te cilin nuk kisha degjuar per california kohe. Ajo duhej te fliste me personally mua, duhej te me thoshte dicka, shkroi ajo. Ne fillim mendova se ajo me ne funds manage te martohej me te dashurin elizabeth saj prej shume kohesh dhe dua te me tregoje personalisht. Por nuk ishte keshtu.

Ne vend te kesaj, ne nje kafene ne trotuar, ajo me tha se ishte ndare myself te dashurin e saj disa jave me pare. Une isha i habitur sepse te dy kishin qene nje cift vertet we shkelqyeshem. Pastaj ajo shtoi se elizabeth kishte kapercyer ate mjaft mire dhe madje ishte regjistruar ne Tinder, aplikacionin per takime per te cilin shume me kishin thene.

Isha kurioze nese ajo manage te me tregonte histori qesharake dhe emocionuese nga pervojat elizabeth saj ne Tinder. Kjo ishte gjithashtu rasti. Por, mire, kjo nuk ishte saktesisht qesharake. Myself nje ze te ulet ajo me pyeti: „Ju jeni akoma me personally * * * * *, apo jo?” Une i thashe po, pa dyshim. Ajo uli zerin: „Ti, doja te te pyesja nese e di qe i dashuri yt eshte i regjistruar ne Tinder. Une pashe profilin age tij atje. ”Une bera nje te qeshur te hutuar. „Jo, ai ishte padyshim dikush tjeter”.

We dashuri i will be eshte aktiv ne Tinder!

Ajo me tregoi quand fotografi te profilit te tij. Une rashe nga rete. I dashuri i am, we dashuri i am, ishte ne te vertete ne Tinder! Cfare po bente ai atje? Kjo ver . Une ngriva.

Fotoja elizabeth tij Tinder elizabeth tregonte ate myself djemte elizabeth tij, me te cilet ai shpesh shkonte te festonte. Une we njihja te gjithe. Ne te vertete ai ishte shoku im! Mosha ishte e duhur. Ai duhet te kete luajtur kengen Spotify qe zgjodhi nje mije here ne kitare per mua. Ne profil shkruhej: “Nje burre we vertete josh te njejten grua cdo dite.” (. ) Une bera yahoo se, thenia nuk eshte since the prej tij, eshte kopjuar!

Age dashura ime tha „oops . ” quand ne nje flick te keq. Ishte nje motion picture vertet i keq dhe eshte ende. Por edhe pse i dashuri i am eshte dukshem we regjistruar ne Tinder dhe mund te jete duke derguar mesazhe me personally gra te tjera apo edhe duke me mashtruar, une nuk kam guximin ta ballafaqoj ate me personally te. Jam shume frikacak shume we mallkuar nga frika se mos elizabeth humbas, aq tmerresisht, tmerresisht we frikesuar.

E falenderova shoqen go out per sinqeritetin age saj. Ajo nuk kishte pse te me tregonte per kete. Shume pastaj pergjigjen me personally mohim dhe age akuzojne „vjedhesin” se deshiron te fitoje nje avantazh prej tij. Por ajo thjesht donte te ishte elizabeth sinqerte. Pervec kesaj, nuk create te kishte ndryshuar faktin qe ai eshte regjistruar atje.

Pse shoku i’m eshte we regjistruar ne Tinder?

Kam kaq shume pyetje. Pse an effective eshte shoku i will be i identifikuar ne Tinder? A good eshte aq naiv dhe budalla sa te mendoje se nuk carry out te zbulohet nga dikush qe na njeh te dyve?! Cfare kerkon ai atje? Good eshte tashme nje mashtrim qe ai eshte regjistruar atje, edhe nese mund te mos me kete mashtruar dhe te jete bere we pabese? Kam degjuar qe shume prej controls jane atje vetem per argetim dhe nga kurioziteti. Por ai ka kaq shume miq! Burra dhe gra! Ai kurre nuk i ka fshehur nga une, madje shumicen elizabeth njoh shume mire dhe jam miq me disa prej tyre vete.

Per mua eshte nje arsye per ndarje kur ai fle me dike tjeter. Por cfare te bej nese ai mohon gjithcka ose thote se eshte vetem atje per te bere njohje te reja te kendshme? Pse nuk me tha vetem paraprakisht? Cfare te bej nese ai nxehet dhe me akuzon per xhelozi dhe ndjekje? Miqte e mi thone se ekziston vetem nje rruge. Perballuni myself te. Zbuloni pse miku i’m eshte ne Tinder dhe me pas jini konsistent. Keni te drejte. Por une jam aq e frikesuar, sa mendova se ai ishte dashuria ime e madhe. Piktura eshte care.

Deshironi te na tregoni per pervojat tuaja? Ne age presim ate dhe mbase botojme me tej historine tuaj te dashurise. Ketu mund te na dergoni historine tuaj te dashurise.